A fejezet kategóriái

Cikkeim [31]

Belépés

Keresés





GNM


Dr.Hamer és a Germán Gyógytudomány terápiás dala, (halkan és hosszan kell hallgatni) 441 Hz




Magasabb rezgések







Kapcsolat

A küldő neve *:
A küldő e-mailcíme *:
Tárgy:
Üzenet *:

Statisztika


Online összesen: 1
Vendégek: 1
Felhasználók: 0




Csütörtök, 2024-03-28, 15:52
Üdvözöllek Vendég | RSS
ÖNGYÓGYÍTÁS ÉS ÁPOLÁS
Főoldal | Regisztráció | Belépés
Hírek, újdonságok



Az asztma naturista kezelése
 
 
 
Az asztma egy krónikus betegség, mely a légzőszervek (főként a hörgők) gyulladását jelenti. A legtöbb asztma-gyószer mellékhatásokat okozhat, amelyek súlyosbíthatják az asztmát.

Az allergia nagy szerepet játszik az asztmás roham előidézésében, ezért először is az ezt kiváltó dolgot kell azonnal megszüntetnünk a beteg környezetében. Szinte az összes asztmás beteg esetében az ellergia is részt vesz az asztmás állapot kialakulásában. Azonban a légúti fertőzések vagy mély érzelmi stressz is kiváltó ok lehet. A leggyakoribb allergiát kiváltó dolgok, amelyek előidézhetik az asztmás rohamot:

- Háziállatok szőre
- Háztartási tisztítószerek
- Hajlakk, dezodor és egyéb higiéniai szerek
- Poratkák
- Légszennyezés
- Adalékanyagok
- Fosszilis tüzelőanyagok, füst
- Penész
- Dohányfüst
- Bizonyos élelmiszerek, mint a földimogyoró vagy a búza

Az asztma okai:

- A mozgásszegény életmód. A mai kényelmes életvitel kevés mozgást feltételez, ezért ha az emberek néha fokozott mozgást kell végezzenek, a légutakat irritálni kezdi valamilyen allergia, amely krízis akár a légútak elzáródásához is vezethet.

- Genetikai tényezők. Sok családban jelen van ez a krónikus betegség. Az asztmásoknak gyakran más allergiás tünetük is van, amely náthás tüneteket mutat (orr nyálkahártyájának gyulladása, köhögés).

- A fogyasztott élelmiszerek. A feldolgozott élelmiszerek, só, kis antioxidáns, vitamin és omega-3 bevitel mind hozzájárulnak az asztma kialakulásához.

- Környezeti hatások. Egyes iparágakban dolgozó emberek nagyobb valószínűséggel vannak kitéve az asztmának, ilyen iparágak a fafeldolgozás, vegyipari termelés, mezőgazdaság, autó és festékgyártás stb. Ez az irritáló por, gáz és vegyi anyagok hatására alakulhat ki. Ezen túlmenően a megfázás, influenza, dohányfüst, poratka, pollen, gyógyszerek is kiválthatnak asztmát.

Íme néhány otthoni asztma elleni gyógymód és naturista kezelés.

1. Forraljunk fel vizet, tegyünk bele hagymát. A hagymateát fogyaszthatjuk kevés cukorral.

2. A beteg vegyen egy izzadós gőzfürdőt, forró vízben. Ez serkenti a vérkeringést és enyhíti a légútakon és a tüdőn megjelenő tüneteket.

3. A méz különösen hasznos az asztma kezelésében. Az asztmás roham alatt a beteg orra alá egy kancsó teli mézt kell tenni, ez könnyíti a légzést és elmulasztja a rohamot. Másik megoldás, hogy keverjünk össze 1 teáskanál mézet egy pohár vízben és igyuk naponta 3 alkalommal.

4. Egy gerezd fokhagymát törjünk bele harminc grmm tejbe és főzzük fel. A keveréket a beteg naponta fogyassza.

5. A forró gyömbérteában reszeljünk bele egy gerezd fokhagymát. A fokhagymés teát naponta kétszer kell fogyasztani. Ez egy természetes, ártalmatlan orvosság asztma ellen.

6. Egy pohér tejbe keverjünk egy teáskanál kurkumát, naponta 2-3 alkalommal fogyasszuk. A legjobb éhgyomorra meginni.

7. A mustárolajhoz kevert kámforral masszírozzuk be a beteg hátát és mellkhasát (a tüdők és légutaknál). Hatékony naturista megoldás asztma ellen.

8. Lélegezzük be a forrón párolgó köménymag-tea gőzét, törölköző alatt. Ez az egyik legegyszerűbb megoldás az asztma kezelésére.


9. Blendereljünk össze retket, mézet és citromlvet egy turmixgépben. Főzzük 20 percig. Minden reggel fogyasszunk belőle egy teáskanálnyit. Jó orvosság asztma ellen.

10. A tiszta levegő, napfény és víz nagyszerű módja az asztma kezelésének. A betegnek ki kell ülni a napsütötte friss levegőre minden nap. A vízparti helyek a leghatásosabbak, köszönhetően a párás levegőnek.

11. Forraljunk 125 ml vízbe 4-5 gerezd fokhagymát. vegyük ki a fokhagymákat és adjunk hozzá egy teáskanál mézet. Fogyasszunk ebből 2-3 adagot naponta.

12. Fogyassz minden nap egy fürt szőlőt. A magjait rágd össze lassan és alaposan, majd nyeld le. Egy hónapon belül a tüdő megerősödik, és kevesebb mérgező anyag lesz a szervezetben.

13. Keerj össze 1 gramm száraz gyömbérport és egy gramm fekete borsot egy teáskanál mézzel. Fogyaszd naponta.

14. Forraljunk össze 1 teáskanál mézet, 1 teáskanál olívaolajat, fél pohár tejet és néhány gerezd fokhagymát. Fogyaszd minden nap ezt a keveréket.

15. Reggel éhgyomorra fogyassz mézbe kevert kurkumát. Ezzel csökkented az asztmás roham kialakulásának kockázatát.

16. Az édeskömény rendszeres rágásával ki lehet tisztítani a légcsövekben levő fertőzött nyálkahártyát. Ez segít az asztmás rohamok megelőzésében.

17. Hámozzunk le aszalt gránátalmát. Mazsolát és a gránátalma héját főzzük bele 250 ml tejbe. Igyuk ezt a tejet naponta kétszer.

Ha asztmarohamod van, és épp nincs kéznél egyetlen gyógyszer sem, egy csésze erős fekete kávé azonnali segítségedre lesz. Ez addig segít, amíg orvoshoz nem kerülsz. Az asztma naturista kezelései valóban segítségedre lehetnek, de csak orvosod jóváhagyásával próbáld ki.

Lantos Krisztina
bien.hu
Kategória: Cikkeim | Hozzáadta:: Viola (2011-11-20)
Megtekintések száma: 3789

Copyright MyCorp © 2024